2017 © KOMIX s.r.o.

PRO STUDENTY A ABSOLVENTY

 

SPOLUPRÁCE S VŠ

KARLOVA UNIVERZITA

Fakulta matematiky a fyziky

Těší nás, že jsme se oficiálně stali partnerem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Při té příležitosti jsme nelenili a vypsali témata na diplomové práce, zaměřující se na náš produkt ERIAN, který vyhrál v soutěži IT produkt roku (více v sekci Píšu absolventskou práci).

V minulém akademickém roce 2016/2017 se náš dlouholetý kolega Petr, Vedoucí expertního týmu opět podělil o své zkušenosti z oblasti řízení softwarových a vývojových projektů se studenty z MFF UK. Během přednášky si studenti vyzkoušeli týmové myšlení na upravené hře Piškvorky a metodu Start-Stop-Keep-More-Less pro sběr námětů na zlepšení práce v týmu. Věříme, že Petrem předané know-how z praxe studentům přiblížilo realitu průběhu řízení vývoje. Jsme rádi, když můžeme předávat své zkušenosti z praxe studentům, kteří poslouchají s obrovským zájmem.

V dubnu 2017 jsme se zúčastnili Dne firem na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Při této příležitosti jsme pro studenty vyhlásili soutěž, která spočívala ve vyplnění technologického testu z oblasti Javy, .NETu a analýzy. Výherkyně Katka, zvítězila let letadlem, které pilotoval náš Generální ředitel Tomáš Rutrle. O pár měsíců později můžeme hrdě říci, že Katka je naší nejnovější superhdinkou. Více se o celém příběhu můžete dozvědět na našem blogu - #kariérníblog. 

 

Doufáme, že nezůstaneme jen u těchto aktivit a spolupráci s MMF UK budeme rozvíjet i v dalších oblastech, které se nám otevřely díky podpisu partnerské smlouvy.

VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ

Fakulta informatiky a statistiky

S Vysokou školou ekonomickou spolupracujeme na mnoha BI projektech, rozvíjíme inovační směry, jako například téma IoT anebo různé analytiky. Spolupracujeme s doc. Ing. Otou Novotným, Ph.D., se kterým se potkáváme na xPortu, kde sdílíme zkušenosti s mladými nadšenými lidmi. Zároveň jsme se stali partnerem nového projektu: DS&BI Academy VŠE, který se zaměřuje na přípravu DS a BI specialistů za pomoci praktických ukázek a reálných případových studií. Zajímá tě BI? Sleduj náš blog #analyzyareporting.

Pracovní veletrh Šance

Na náš stánek z pracovního veletrhu ŠANCE se můžete podívat ve fotogalerii. Díky veletrhu jsme měli možnost osobně poznat mnoho studentů a absolventů, kterým jsme představili, nejen co KOMIX dělá, ale i naši firemní kulturu. Jsme hrdí na to, že v KOMIXu nejsme svazováni zdlouhavými korporátními procesy, ale zajímalo nás, jak na to hledí právě studenti a absolventi, co je pro ně důležité. Proto jsme na veletrhu uspořádali soutěž o revolucionářskou myšlenku, která by dokázala strhnout k revoluci ;-). Čemu řekneš NE?  (Řekni ANO Komixu!)

Další oblastí spolupráce, ve které se snažíme přispět k rozšíření znalostí studentů, je projektové řízení. V kooperaci se společností PM Beam jsme vyvinuli deskovou hru Agile Game. Cílem hry je neformální seznámení studentů s metodikou agilního řízení. Hra  prošla řadou interních testů a má za sebou i pilotní testování se studenty VŠE, kde se setkala s velkým úspěchem. Pokud vás hra zaujala a chtěli byste si ji vyzkoušet, neváhejte na nás obrátit.

TECHNICKÁ UNIVERZITA

V LIBERCI 

Fakulta mechantroniky, informatiky a mezioborových studií

Naše dlouhodobá spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci nám poskytuje možnost předávat zkušenosti a aktivně spolupracovat se studenty dvěma způsoby. První je roční stáž u nás v KOMIXu, kterou studentům nabízíme při naší prezentaci v rámci předmětu Manažerská informatika, kde se snažíme lovit mladé talenty (příběhy studentů na praxi viz sekce Mladí superhrdinové). Druhým typem spolupráce je partnerství na projektu Start-up TUL, kde zapálené studenty, kteří si už při studiu chtějí rozjet vlastní projekt, koučujeme a dáváme jim zpětnou vazbu.

OTESTUJ SE

Nevíš si rady, v jaké oblasti jsi lepším "expertem"? Pojď si otestovat své znalosti a ukaž, že místo u nás si rozhodně zasloužíš. Připravili jsme pro tebe krátké juniorní testy rozdělené dle technologií, které u nás používáme, ale i ty, se kterými si jen hrajeme.

JAVA
ANALÝZA
.NET
 

MLADÍ SUPERHRDINOVÉ

 

Martin k nám přišel již během studia z partnerské univerzitě v Liberci a je ukázkovým příkladem, jak vám praxe během studia může zabezpečit následné plnohodnotné zaměstnání.

Čtěte dál ...