2017 © KOMIX s.r.o.

#

blog

Lítáme v tom už 25 let.

October 17, 2017

 

Chceme v tom nejméně dalších 25 ještě lítat. To už ale bude nová generace.

 

 

Nová generace si pomalu, ale jistě začíná všímat světa KOMIXu, vidí v něm smysl a buduje si k němu vlastní cestičku. Čím je KOMIX nejvíce oslovil? Proč se pro něj rozhodli? Jak ho vnímají a co si o něm myslí?

 

Většina mladých lidí, se o KOMIXu dozvěděla odlišným způsobem, než bylo ve zvyku v dřívějších dobách. Nemluvíme zde tedy o klasických pracovních inzerátech, ale spíše poznání určitého „image“ celé firmy, které souběžně tvoří zájem o společnost jako takovou. Spadá sem například obsah a aktivita na sociálních sítích, zapojení na různých společenských eventech, působivé reference z velkých a zajímavých projektů, spolupráce s vysokými školami či intenzivnější působnost v médiích. Právě těmto věcem nová generace přikládá velkou váhu při rozhodování, jak společnost vidí okolí – KOMIX je nové generaci prezentován jako etablovaný hráč na IT trhu s loajálními zaměstnanci.

 

Jako nejsilnější a velmi pozitivní vlastností je novou generací vnímán samotný přístup, otevřenost, snaha a zájem zaměstnavatele o rozvoj spokojenosti svých zaměstnanců. Konkrétněji jde například o: Flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat z domu, díky čemuž je možné si nastavit svoji práci tak, abychom pracovali co nejefektivněji. Obecnou péči o zaměstnance - samostatně vybavené kanceláře, podpora jazykové výuky, firemní akce, sportovní a kulturní benefity, důležité maličkosti jako dobrá káva či čerstvé ovoce.

 

Velmi pozitivně je v KOMIXu také vnímána možnost seberealizace a získání vlastních zkušeností z reálných projektů. Příkladem může být nový kolega Daniel, junior analytik a UX designer, který se hned po svém příchodu zapojil do výzkumného projektu pro Škoda Auto. Také Petr, junior PM který dostal možnost podílet se na rozvoji činností souvisejících s oblastí IoT (Komix Parking). Oba se ke svým pracovním výzvám dostali na základě úzké spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci.

 

Významným kladem je rovněž mentoring od seniorních kolegů. Ačkoli se na první pohled může zdát, že spolupráce seniorní generace s mladou generací může být komplikovaná, skutečnost je jiná. Ve správném a přátelském prostředí se obvykle rozdíl věku vytrácí a pracovní atmosféra pak prospívá všem. Právě díky této diverzitě KOMIX ve zkoušce budoucích let rozhodně nezkostnatí a vstoupí do dalších 25 let s ještě větším elánem a silou, než jak „lítá“ doposud.

 

Please reload