2017 © KOMIX s.r.o.

#

blog

Jak vypadá první den v KOMIXu našich nových kolegů?

February 22, 2017

 

 

Pro každého z nás je změna práce tak trochu krok do neznáma. Pojďme se na to mrknout blíže.

 

Den D začínáme zlehka plánovat již po odsouhlasení zájmu obou stran. Několik dní před podpisem smlouvy rozbíháme proces nástupu, na kterém pracuje několik našich kolegů. Od přípravy smlouvy, přes potřebný hardware vč. potřebného SW a licencí, po přístupy do interních systémů. Nic z toho nevznikne lusknutím prstem, i když bychom si to přáli. Před podpisem smlouvy čelíme nejrůznějším dotazům. Uvědomujeme si, že každý tento krok vnímá trochu odlišně a naším cílem je, aby všichni měli informace kompletní.

 

Jaké slasti a strasti čekají na každého první den v KOMIXu?

 

Budovu na Andělu v Drtinově ulici znáte již ze schůzek, kde jste potkali mě nebo Petru a naše kolegy z expertního týmu. Můžete si to nasměřovat přímo do třetího patra, kde už bude čekat naše usměvavá Gábina. Všechny nástupní formality a samotný podpis smlouvy budete řešit s naší Mzdovou účetní Petrou, se kterou jste už jistě před nástupem mluvili. Pokud již máte smlouvu podepsanou, pak si půjdete společně se mnou nebo s jiným doprovodem ke kolegům z IT podpory pro HW a pak už hurá ke svému stolu, kde bude čekat malé sladké překvapení. Nemusíte mít obavy, že budeme první den očekávat vytvořit kus kódu, UML diagram nebo testovací scénář. Zpravidla první dny věnujeme seznámení s kolegy a s prostory, povinným zákonným školením apod. Postupně se začnete seznamovat s dokumentací, se zákazníkem a s projektovým týmem. Ano, nějaké procesy tu máme a i s těmi se budete muset seznámit, ale nečekejte něco dramatického v podobě „procesu jak si udělat kafe“ a měsíční lhůty.

 

S cílem usnadnit putování prvními dny KOMIXem jsme vytvořili „Manuál úspěšného startu pro nové kolegy“, který určitě odpoví na spoustu zvídavých otázek. Co dělá KOMIX KOMIXem je atmosféra a lidé, které potkáte na projektech i mimo ně - to mi potvrdil také Robert, náš nový analytik a defect manager, když jsem ho zpovídala z toho, co bychom mohli zlepšit. Je to trošku ohraná fráze, ale opět - „je to o lidech“.

 

Vztahy nejčastěji utužujeme na společných obědech, které jsou právě pro nové tváře ideální příležitostí pro seznámení. S těmi vzdálenějšími kolegy pak máte možnost se seznámit na nejbližší akci, kterou organizujeme zpravidla jednou za dva měsíce. Ať už se zapojíte do volejbalu, badmintonu, curlingu nebo motokár nebo si jen přijdete užít nějaký doprovodný program, jsme si jistí, že neformální prostředí našich akcí příjemně překvapí.

 

Jste zvědaví, co následuje potom?

Please reload