2017 © KOMIX s.r.o.

#

blog

Na stopě Sí-šárp talentů

December 8, 2016

Nepochybně velká část IT recruiterů, headhunterů a HR lidí má zvládnutou většinu cest při hledání těch NEJ kolegů do svých týmů. Trošku jsme přemýšleli jakou další variantu využít pro objevení toho „jednorožce vývojáře“ (v tom nejlepším slova smyslu) plus aby pro něj byl náš projekt na míru dělaný. Prostě konstelace Win Win Win :)

 

Čerství vývojáři, analytici a testeři každoročně opouští svoji alma mater a míří na nelítostný trh práce (pokud v něm už nějakou dobu aktivně nefigurují). Ti, co šli jinou cestou, nezvolí VŠ a se zatoulají směrem ke kódování, selectování a vytváření use cases, často prošli různými akademie např. Czechitas... A někdo má tu superschopnost a naučí se programovat sám.

 

V KOMIXu už dlouho hloubáme, kde se berou ti nejlepší a nejusměvavější Sí-šárpisti, prostě někdo jako je Mirek Kopecký. Klonování ještě není úplně cajk, ale na Mikulášském večírku jsme narazili na Mirka Kopeckého juniora, a došlo nám, že éra malých KOMIXátorů je tady. Mirek a jeho syn Lukáš sice dorazili s malým zpožděním, protože Lukáš potřeboval doprogramovat aplikaci a to je důležitější než mikulášský mejdan, ale to my na druhou stranu chápeme.

 

Lukáš chodí do kroužku Tvořivé informatiky s Baltíkem, který má celý pod palcem Zuzka Kocíková. Její skupina šikovných Javistů, Sí-šárpistů a kouzelníků s programem Baltík se může pochlubit medailemi a úspěchy nejen z mezinárodních soutěží. Mrkněte na jejich stránky www.tib.cz a dejte svým ratolestem možnost vytvořit svojí první Android aplikaci ještě předtím, než Vám začnou randit.

 

Až dojde k rukám nějakého recruitera či HR nadšence životopis a v něm desetiletá praxe teprve dvacetiletého klučiny/holčiny (což je snem každého zaměstnavatele), tak to bude určitě CV jednoho z těchto talentů. 

 

Jsme rádi, že jsme jednu z dalších, trošku dlouhodobějších, cest pro hledání skvělých kolegů do týmu KOMIXU objevili a určitě si budeme Lukáše hýčkat. Těchto superhrdinů nikdy není dost …

 

A jaký je Váš tip na hledání talentů v oblasti IT?

Please reload